Agencja Yetiz Interactive z dostępem do DoubleClick

Z końcem 2016 roku uzyskaliśmy dostęp do technologii DoubleClick by Google. Oznacza to większy zasięg reklam online dla naszych Klientów. Platformę DoubleClick można też wykorzystać na kilka innych sposobów.

dc logoPlatforma DoubleClick Digital Marketing to przede wszystkim moduły:

  • DoubleClick Campaign Manager
  • DoubleClick Bid Manager
  • DoubleClick Search

 

DoubleClick Campaign Manager gromadzi dane z kampanii prowadzonych poprzez platformę. Dzięki swojej reputacji i niezawodności może być używany jako niezależne źródło danych o prowadzonej kampanii.
Jeśli jako Klient zlecający kampanię chcesz mieć pewność, że dane raportowane przez wydawcę (np. portal) dotyczące ilości odsłon i kliknięć banerów lub reklam video są wiarygodne, to możesz je zweryfikować właśnie dzięki DC Campaign Manager.
Dla naszych Klientów wdrożenie takiego rozwiązania kończyło się niejednokrotnie poprawieniem jakości ruchu kupowanego u wydawców.

DoubleClick Bid Manager to platforma RTB, która pozwala nam kupować reklamy w modelu programmatic, w we wszystkich największych sieciach/giełdach reklamowych (Google AdExchange, SmartRTB, AppNexus, BrightRoll, Rubicon, Admeta, Adform i innych). Gwarantuje to nam dostęp do najlepszych powierzchni reklamowych, zarówno na małych blogach jak i potężnych portalach horyzontalnych, jak wp.pl czy onet.pl. Dzięki DC Bid Manager możemy poszerzyć zasięg reklam o nowe, dobre jakościowo miejsca.
Jest to narzędzie, które wykorzystujemy przede wszystkim w zasięgowych kampaniach wizerunkowych (banerowych/display), gdzie ważne jest określenie dokładnego zasięgu, cappingu (częstotliwości wyświetlania) oraz danych demograficznych.

DoubleClick Search pozwala gromadzić kampanie prowadzone w różnych wyszukiwarkach internetowych w jednym miejscu.
Skorzystają na tym szczególnie reklamodawcy korzystający nie tylko z Google AdWords, ale też Bing Ads, czy Yandex Direct.

Ile kosztują kampanie w DoubleClick?

doubleclick cpmDla reklam kupowanych w DoubleClick Bid Manager podstawą rozliczenia jest, tak jak w innych systemach reklamowych, określone działanie: CPC, czyli koszt kliknięcia, czy częściej CPM, czyli koszt tysiąca wyświetleń.
Koszty użycia DoubleClick Campaign Manager jako adservera lub niezależnego źródła danych są zdecydowanie niższe niż potencjalna oszczędność z tego wynikająca.

 

Platforma DoubleClick otwiera kilka kolejnych możliwości prowadzenia działań marketingowych online dla naszych Klientów. Dzięki niej jesteśmy jeszcze bardziej efektywni!

 

Czytaj także

Program Google Ad Grants dla organizacji non-profi... Myśląc o marketingu, wiele osób zapomina, że pojęcie to nie odnosi się wyłącznie do zadań komercyjnych. Instrumenty wykorzystywane do promocji towarów...
Magia świąt Zbliżają się święta – dla wielu branż związanych z handlem czas żniw – najlepszy moment w roku, gdy konsumenci kupują więcej, szybciej i nie ma co ukr...
Czy warto reklamować się na smartfonach? Reklama w „mobile”? To nie dla mnie! Często słyszymy opinie o słabej skuteczności reklam na urządzeniach mobilnych. Czy jednak warto zupełnie skreślić...